Nowa strona tradycyjnego filcu

W ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowałam projekt „Nowa strona tradycyjnego filcu” mający na celu upowszechnianie tematyki filcu w edukacji artystycznej i sztuce współczesnej w Polsce. Efektem projektu jest strona internetowa przybliżająca historię filcu i tradycyjne formy filcowania oraz przedstawiająca pomysły na współczesne zastosowanie filcu. Szczególnie cenny jest dział o tradycyjnym filcowaniu w Polsce, gdzie znajdują się filmy i opisy o powstawaniu sukna na Podhalu i Orawie oraz walonek na Podlasiu.
(lipiec-grudzień 2008)
Zobacz zdjęcia ...

 

Pokaz filcowych wyrobów

Po raz kolejny prezentowałam swoje filcowe wyroby na Festiwalu Przedmiotów Artystycznych w Poznaniu. To świetne miejsce na przedświąteczne zakupy i spotkanie artystów z całej Polski.
(grudzień 2008)
Zobacz zdjęcia ... 

 

Filcowe ozdoby

Realizacja ozdób filcowych dla firmy odzieżowej Solar.
(sierpień 2008)
Zobacz zdjęcia ...

 

Filcowe dywany

Pokazy filcowania w jurcie Jacka Hałasa w trakcie Jarmarku Świętojańskiego w Poznaniu. W czasie pokazów wykonane zostały cztery filcowe dywany inspirowane tradycyjnym wzornictwem azjatyckim.
(czerwiec 2008)
Zobacz zdjęcia ...

 

Filcowy obraz "Koło drzewa"

Pokaz filcowania w Muzeum Narodowym w Poznaniu w ramach wystawy „Kilimy polskie”. W czasie pokazu Agnieszka Jackowiak i Dorota Czeraniuk wykonały filcowy obraz „Koło drzewa”.
(kwiecień 2008)
Zobacz zdjęcia ...

 

Luty miesiącem filcowania w Poznaniu.

Wraz z Centrum Hobbystycznym Kreatywnie przygotowałam program wydarzenia poświęconego filcowaniu. Przez cały miesiąc, podczas warsztatów, wykładów, pokazów, wystaw można było dowiedzieć się jak wełna się filcuje, jaka jest historia filcu i tradycyjne wzornictwo, jak można współcześnie twórczo wykorzystywać filc. Wśród zaproszonych gości byli p. Marzena Godzińska przedstawiająca „Tureckie filcownictwo w Anatolii i Azji Środkowej)  oraz p. Doroteusz Fionik przedstawiający „Ośrodek walonkarstwa w Studziwodach”, p. Maria Kęszycka przedstawiająca „Gatunki owiec i rodzaje wełny”.  Na wystawie zaprezentowane zostały m.in. dywan z Pracowni Moho Design, zabawki Joanny Bystroń z przedszkola waldorfskiego, galerii nepalskiej Namaste. Opis wydarzenia: Luty miesiącem filcowania w Poznaniu
(luty 2008)
Zobacz zdjęcia ...

 

Biżuteria filcowa "Związki Węzłów"

Realizacja elementów filcowych do kolekcji biżuterii „Związki Węzłów” autorstwa Anny Orskiej (projektantka W. KRUK).
(lipiec 2007)
Zobacz zdjęcia ...

 

Filcowe emblematy w kształcie liścia

Realizacja emblematów pamiątkowych dla uczestników Festiwalu w Krajobrazie w Inowłodzu. Emblemat w formie filcowego liścia ze znakiem herbowym „lis” jest nawiązaniem do dawnego herbu Inowłodza.
(czerwiec 2007)
Zobacz zdjęcia ...