ZAPRASZAM NA WARSZTATY FILCOWANIA

 

POZNAŃ

PRACOWNIA HOBBY-WELNA, UL. KASPRZAKA 42

 

 

NAJBLIŻSZE TERMINY:

Możliwe są również indywidualne warsztaty filcowania. Aby umówić termin i program, proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.  

 
KWIECIEŃ
6 kwietnia
, godz 9.30 - 12.30 - BIŻUTERIA I KWIATY - filcowe elementy: kulki, sopelki, kostki, dredy czy roladki, które z dodatkiem koralików, złożymy w kolczyki, naszyjnik, dodatkowo bransoletka płaska lub okrągła filcowania z jednego pasma wełny (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego) oraz wykonamy dwupłatkowego kwiatka z łodygą i pręcikami. (Cena: 130 zł)

7 kwietnia godz 17.00 - 20.00 - ETUI - torebeczka z kolorowej wełny ozdobiona wzorami wfilcowanymi rewersem, wykonana bezszwowo - na okrągło. Filcowanie "na rozmiar", które jest świetnym wstępem do dalszych eksperymentów z kapeluszem, torebką, kapciami (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego + dodatki prefilce, loki, tkaniny) (90 zł)

11 kwietnia, godz. 17.30 -20.00 - FILCOWANIE NA SUCHO - ZWIERZĄTKO / BROSZKA + APLIKACJA - Kolorowe trójwymiarowe przedmioty np. broszka, zwierzęta, zabawki oraz aplikacje ma materiałach, do wykorzystania np. na spódnicy, żakiecie, torebce, czapce. (wełna nowozelandzka gręplowana warstwowo).  (Cena 80 zł)

NOWOŚĆ: 
WARSZTATY FILCOWANIA SPECJALNIE DLA NAUCZYCIELI PRACUJĄCYCH Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ, PEDAGOGÓW I OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, ANIMATORÓW 
20 kwietnia, godz. 10.00 - 14.00, 21 kwietnia godz. 10.00 - 14.00
Czas trwania: 8 h
Cena: 200 zł 

Wszystko co nauczyciel powinien widzieć o filcowaniu, aby rozpocząć zabawę z filcem w swojej placówce.
Warsztaty wprowadzą uczestników w świat wełny i filcowania techniką na mokro i na sucho na poziomie historycznym, teoretycznym oraz praktycznym. Uczestnicy zapoznają się z technologią przetwarzania wełny - od owcy przez czesankę po przędzę, poznają różne rodzaje wełen i ich zastosowanie, dowiedzą się dlaczego wełna się filcuje i jak to się dzieje. Praktycznie uczestnicy wykonają przedmioty, które mogą posłużyć później do pracy w ich placówce. W programie m.in.: filcowanie kulek i ślimaczków - różne rodzaje, (montaż w breloczek/kolczyki), filcowanie zakładki do książki (wzór rewersem), filcowanie kwiata (broszka), portfelik (filcowanie bezszwowe), filcowanie gry techniką na sucho, filcowanie zwierzątka techniką na sucho i wiele różnych pomysłów na pracę z dziećmi, młodzieżą, niepełnosprawnymi.
Aby dowiedzieć się jak filcowanie może wspaniale funkcjonować w edukacji zapraszam do obejrzenia filmu, na którym pierwszaki wykonują w naszej pracowni filcowy dywan (pomoc dydaktyczną)
 
Uczestnicy wyposażeni zostaną w pakiet metodyczny wraz z przykładami surowca (wełna nieprana, gręplowana, różne rodzaje wełen, itp.)
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie ukończenia kursu. Wystawiamy faktury VAT.

20 kwietnia, godz. 17.00 - 20.00 - KWIATY, KWIATKI, PĄCZKI
Wykonamy różne rodzaje kwiatów w różnych kolorach, kilku częściowe, z łodyżką lub bardziej broszkowe, płaskie i różyczkę. (filcowanie na mokro z elementami filcowania na sucho, z wełny z merynosa australijskiego + ciekawe dodatki: jedwab, loki) Cena: 100 zł

Dla szukających nowych filcowych wrażeń proponujemy pajęczą sieć:
25 kwietnia, godz. 16.30 - 20.30 - SZAL AŻUROWY NA BAZIE PRZĘDZY MOHEROWEJ - wyjątkowy, zwiewny szal, którego konstrukcję stanowi moherowa nitka połączona z ufilcowaną delikatną wełną z merynosa australijskiego. To technika, którą można wykorzystać w odzieży np. spódnice czy dekoracji domu np. firany. (cena: 180 zł)
 
COŚ DLA MOCNO ZAKRĘCONYCH NA PUNKCIE FILCU W 1 WEEKEND
27 kwietnia, godz 9.00 - 13.00 - NUNOFILC: SZAL NA JEDWABIU (200 zł)
kolorowy szal jedwabny (wyjściowo 1,8 m dł., 45 cm szer.) malowany różnobarwną wełną - technika nunofilc czyli wfilcowywania delikatnej wełny z merynosa australijskiego w splot tkaniny. Dodatkowo możliwość wykonania ciekawych zdobień przestrzennych, np. fałdki, falbany, marszczenia, bąble. (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego + dodatki jedwab surowy, loki, tkaniny, włókna roślinne). 
27 kwietnia, godz 14.00 - 20.00 - KAPELUSZ (200 zł)
oryginalne nakrycia głowy w wybranych kolorach i fasonach: kapelusz, czapka, pilotka, toczek z fantazyjnymi dodatkami, np. zagięcia, ronda, harmonijki, dredy, przestrzenne ozdoby. Filcowanie "na rozmiar" połączone z nauką obliczania i wykonywania szablonów (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego + dodatki prefilce, loki, tkaniny)
28 kwietnia godz. 10.00 - 16.00 - TOREBKA (220 zł)
kolorowa torebka z wzorami wfilcowanymi rewersem, uszkami, klapką, kieszonkami, przegródkami, wypukłymi kieszonkami, wg. własnego projektu (filcowanie na mokro z elementami filcowania na sucho, wełna mieszana). 
Koszt kursu weekendowego: 570 zł, pojedyncze zajęcia - cena obok 
Wszystkie materiały w cenie. Wykonane prace pozostają własnością uczestnika.
 
21 kwietnia godz. 16.00 - 21.00 - ETUI NA KOMPUTER "second skin"
Jedyne w swoim rodzaju etui wykonane dokładnie na rozmiar Twojego komputera z indywidualnymi wzorami. Mocno ufilcowana wełna z merynosa australijskiego jest bardzo trwała i będzie dokładnie przylegała i ochraniała sprzęt. Przynieś swój laptop na przymiarkę. (Cena: 180 zł)

MAJ

17 maja, godz 17.00 - 20.00 - BIŻUTERIA I KWIATY - filcowe elementy: kulki, sopelki, kostki, dredy czy roladki, które z dodatkiem koralików, złożymy w kolczyki, naszyjnik, dodatkowo bransoletka płaska lub okrągła filcowania z jednego pasma wełny (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego) oraz wykonamy dwupłatkowego kwiatka z łodygą i pręcikami. (Cena: 130 zł)

24 maja, godz. 17.30 -20.00 - FILCOWANIE NA SUCHO - ZWIERZĄTKO / BROSZKA + APLIKACJA - Kolorowe trójwymiarowe przedmioty np. broszka, zwierzęta, zabawki oraz aplikacje ma materiałach, do wykorzystania np. na spódnicy, żakiecie, torebce, czapce. (wełna nowozelandzka gręplowana warstwowo).  (Cena 80 zł)

DZIECIĘCE / RODZINNE FILCOWANIE - KWIATY NA DZIEŃ MATKI
25 maja, godz. 10.00 - 12.00 - FILCOWY KWIAT DLA MAMY
Wykonamy piękne kwiaty w różnych kolorach, które jako broszkę będzie można podarować mamie na jej święto - 26 maja (filcowanie na mokro z elementami filcowania na sucho, z wełny z merynosa australijskiego).
Wiek: od 6 lat
Cena: 35 zł
Ilość miejsc ograniczona!

25 maja, godz 15.00 - 19.00 - NUNOFILC: SZAL NA JEDWABIU (200 zł)
kolorowy szal jedwabny (wyjściowo 1,8 m dł., 45 cm szer.) malowany różnobarwną wełną - technika nunofilc czyli wfilcowywania delikatnej wełny z merynosa australijskiego w splot tkaniny. Dodatkowo możliwość wykonania ciekawych zdobień przestrzennych, np. fałdki, falbany, marszczenia, bąble. (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego + dodatki jedwab surowy, loki, tkaniny, włókna roślinne). 
26 maja godz. 10.00 - 16.00 - TOREBKA (220 zł)
kolorowa torebka z wzorami wfilcowanymi rewersem, uszkami, klapką, kieszonkami, przegródkami, wypukłymi kieszonkami, wg. własnego projektu (filcowanie na mokro z elementami filcowania na sucho, wełna mieszana). 
Wszystkie materiały w cenie. Wykonane prace pozostają własnością uczestnika.


W PLANACH: (zbieram zgłoszenia)
DYWANIK INSPIROWANY WZORAMI AZJATYCKIMI
Warsztaty te są wynikiem moich fascynacji tradycyjną sztuką filcowania azjatyckiego, której miałam okazję doświadczyć osobiście filcując pod okiem mistrzów w Turcji i Kirgistanie.
Przedstawię poznane przeze mnie techniki wykonawcze, stylistyczne, wzornictwo azjatyckich wyrobów filcowych i opowiem o surowcach i narzędziach (dawnych i współczesnych). Będą zdjęcia, filmiki i namacalne przykłady.
Uczestnicy inspirując się azjatyckimi wzorami wykonają dywanik ok. 75/55 cm (mocno ufilcowany, z precyzyjnym wzorem układanym z wełny) korzystając z tradycyjnych metod filcowania (będzie gręplowanie kijkami, rolowanie po ziemi i inne sprawdzone ludowe sposoby).
Czas trwania: ok. 10 h
Cena: 370 zł

Miejsce: Sklep/Pracownia HOBBY-WELNA, ul. Kasprzaka 42 (w podwórzu)

Zgłoszenia:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Uczestnicy warsztatów na towary zakupione w sklepie po zajęciach otrzymają 5 % rabatu !